Jesteś tym co jesz.

Pierwsza na świecie porównywarka jakościowa o tematyce spożywczej –  „CowJem.pl” powstała, aby ułatwić codzienne zakupy, informując jednocześnie jak dokonywać wyboru tych najlepszych produktów dla konsumenta.

Stworzyliśmy portal „CowJem.pl” w celu ułątwienia dokonywania codziennych zakupów spożywczych. Zauważyliśmy, że kupowanie żywności jest utrudnione z powodu dużej różnorodności produktów na półkach, niejasnego prawa znakowania żywności, omijania prawa przez producentów oraz modnego znakowania produktów (eko, fit itd. oznaczenia często mijające się z prawdą). Jako założyciele portalu i jednocześnie konsumenci brakowało nam obiektywnych informacji na ten temat. Producenci prześcigają się w pomysłach na nieuczciwy marketing, wykorzystują chwytliwe zwroty reklamowe oraz ukryte pod obco brzmiącymi nazwami składniki dezinformujące klientów. Często klient podejmuje także decyzje w natłoku otoczki marketingowej, wybierając produkt, który jest reklamowany lub atrakcyjnie zapakowany, a niekoniecznie lepszy jakościowo. Przez taką politykę gospodarki wolnorynkowej, nikną dobre produkty z uczciwych, mało znanych, rodzimych firm, a to właśnie w ich kierunku powinniśmy skierować nasze zainteresowanie.

Z tego powodu zdecydowaliśmy się stworzyć trzy strony: porównywarkę jakościową „CowJem.pl”, blog „blog.CowJem.pl„, na którym umieszczamy artykuły naszych specjalistów i blogerów oraz kompedium wiedzy wikiwjedia „wiki.CowJem.pl” jako, miejsce gdzie każdy będzie mógł tworzyć i opisywać zagadnienia z zakresu żywności.

Ponadto pragniemy promować małe blogi, na których konsumenci-blogerzy sami wyszukują i oceniają produkty. Pragniemy wesprzeć ich działania za pomocą reklamy, umieszczania artykułów oraz linków, które bezpośrednio przeniesie użytkowników na strony blogerów. Jeśli jesteś blogerem zainteresowanym tematem żywieniowym, nawet gdy masz odmienne zdanie, nie bój się do nas napisać albo prześlij link do swojego bloga, artykułu lub recenzji produktu spożywczego, a my umieścimy go na stronie. Napisz do nas na blogerzy@cowjem.pl, a na pewno nie pożałujesz.